Punkt Promocji Zdrowia w Kwilczu

20.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #festyn   #kwilcz   

Na zaproszenie Dyrektora Przedszkola w Kwilczu do współorganizacji Festynu Rodzinnego w dniu 10 czerwca br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie zorganizował na terenie placówki Punkt Promocji Zdrowia.

 

Prowadzone były działania informacyjno-edukacyjne, dotyczące ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!” oraz szeroko rozumianej prewencji prozdrowotnej. Społeczność kwilecka mogła skorzystać z bezpłatnych pomiarów: na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera, ciśnienia tętniczego krwi oraz zapoznać się z materiałami edukacyjno – informacyjnymi. Zainteresowane osoby mogły wykazać się wiedzą odpowiadając na samodzielnie wylosowane pytania z zakresu profilaktyki używania tytoniu, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz zdrowego stylu życia. Osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi, otrzymały długopis z logo PSSE. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs wiedzy o zdrowiu. Nagrodzono także laureatów. Punkt odwiedziło 27 osób.

 

To może Cię także zainteresować:
Łupem padły elektronarzędzia
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
Kronika policyjna 19-21.01.2018r.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kwilcz.pl / Informacja: Anastazja Krysztofek-Kinal Koordynator działań prewencji zdrowotnej w powiecie międzychodzkim

Komentarze