Punkt widokowy w Łężeczkach odnowiony

21.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#punkt widokowy   #renowacja   #chrzypsko wielkie   

Miło nam poinformować, że przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego Powiat Międzychodzki odnowił punkt widokowy w Łężeczkach zwany "Pomnikiem III Tysiąclecia". Jest to punkt widokowy położony na trasie wielkopolskich pieszych i rowerowych szlakach turystycznych, na Pojezierzu Międzychodzko – Sierakowskim.

 

Punkt widokowy „Pomnik III Tysiąclecia” został zrewitalizowany w ramach projektu pod nazwą “Punkt widokowy Łężeczki ” – pierwszy w świecie pomnik III Tysiąclecia – najciekawsze miejsce turystyczne na trasie pieszych i rowerowych szlaków Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego”. Wybudowaliśmy wiatę turystyczną, zamontowaliśmy stojak na rowery oraz odnowiliśmy tablicę informacyjną.

Koszt projektu wyniósł: 20.491,91zł, w tym wsparcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w kwocie 10 200,00zł.

„Pomnik III Tysiąclecia” Punkt widokowy w Łężeczkach to malownicze wzniesienie z zagospodarowanym punktem obserwacyjnym, zlokalizowany ok. kilometra na południowy wschód od wsi Łężeczki w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku stanowi jedną z największych atrakcji Pojezierza| Międzychodzko – Sierakowskiego, licznie odwiedzaną przez wycieczki, a także turystów pieszych czy rowerowych wędrujących pobliskimi szlakami.

Ze wzgórza roztacza się rozległy widok na wieś i okolicę, między innymi na jezioro Chrzypskie i otaczające je wzgórza. Centralnym punktem tego malowniczego miejsca jest pomnik w formie obelisku w kształcie przypominającym grzyba (stąd jego popularna nazwa Grzyb XXI wieku).

Mamy nadzieję, że odnowiony punkt widokowy będzie uatrakcyjniał wakacyjne wycieczki mieszkańcom naszego powiatu i turystom!

Starosta Międzychodzki

Julian Mazurek

 

To może Cię także zainteresować:
Zbiórka dla dzieci z Placówki "Nasz Dom''
Wieczór Andrzejkowy w Domu Pomocy Społecznej
Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatmiedzychodzki.pl | foto: powiatmiedzychodzki.pl

Komentarze