Rodzinka zatrzymana na kłusownictwie rybackim

18.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kłusownictwo   #ryby   #chrzypsko wielkie   

Policjanci z Komisariatu Policji w Sierakowie zatrzymali kłusowników rybackich. Mężczyźni nielegalnie łowili ryby w m. Ryżyn gm. Chrzypsko Wielkie. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do nielegalnego połowu ryb.

 

W czwartek (13.04) około godz. 02.00 policjanci z sierakowskiego komisariatu otrzymali informację o kilku mężczyznach, którzy w m. Ryżyn gm. Chrzypsko Wielkie mają dokonywać nielegalnego połou ryb.

Policjanci zatrzymali w związku z tym procederem ojca i trzech synów. Mundurowi zabezpieczyli także sprzęt służący do nielegalnego połowu ryb w postaci sieci rybackich, pontonu, samochodów którymi się poruszali oraz 50 kg ryb o wartości blisko 800 złotych.

Po zebraniu materiału dowodowego, w piątek 14 kwietnia, dwóch braci Mateusz i Mikołaj P. usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb i ich kradzieży oraz uszkodzenia mienia i gróźb karalnych. Połowiacze byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

Prokurator wobec podejrzanych zastosował dozór policyjny.

Ojca i jednego z synów po wykonaniu czynności zwolniono.

Za kłusownictwo rybackie podejrzanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Taka sama kara jest przewidziana w przypadku gróźb karalnych. Za kradzież i uszkodzenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności. Kłusownicy pożegnają się również z zabezpieczonym sprzętem, ponieważ sąd orzeka jego przepadek.

 

To może Cię także zainteresować:
Czy to strażak czy przebieraniec?
Kupili auto i je rozbili
Łupem padły elektronarzędzia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze