Rozwoju kształcenia dualnego

02.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#spotkanie   #kształcenie   #współpraca   #międzychód   

W dniu 27 października 2017 r. odbyło się spotkanie przedstawiciela Centrum Wsparcia, Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu z samorządowcami, rzemieślnikami oraz dyrektorami szkół z terenu Powiatu Międzychodzkiego.

 

Centrum reprezentowali Dyrektor Marzena Radomska oraz Wicedyrektor Mariusz Kubiak. Celem spotkania było przedstawienie oferty współpracy. Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego zostało powołane przez samorząd województwa wielkopolskiego. To pierwsza taka inicjatywa w kraju. Jego zadaniem jest aktywizacja zawodowa młodych ludzi, współpraca z przedsiębiorcami, koordynowanie i organizacja staży, praktyk i warsztatów edukacyjnych, a także wczesne diagnozowanie sytuacji na rynku pracy oraz współdziałanie ze szkołami, cechami rzemiosł, pracodawcami i urzędami pracy. Ścisła współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami przyczyni się do rozwoju kształcenia dualnego, którego część praktyczna odbywa się w większości u pracodawcy, szczególnie w zawodach deficytowych w Wielkopolsce.

 

To może Cię także zainteresować:
Powołania młodych piłkarek
Wizyta Prezydent Gorzowa w Powiecie Międzychodzkim
Wizyta MDP Chrzypsko Wielkie w KP PSP w Międzychodzie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatmiedzychodzki.pl | foto: powiatmiedzychodzki.pl

Komentarze