Salon może pełnić nie tylko funkcję estetyczną. Jak wybrać sofę z funkcją spania?

22.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Pokój dzienny, jak sama nazwa wskazuje, jest pomieszczeniem, w którym przebywa się w ciągu całego dnia. To tutaj odpoczywamy po pracy, spędzamy czas z rodziną czy organizujemy przyjęcia dla przyjaciół. Do takich celów wystarczy nam reprezentacyjna, wygodna sofa, na jakiej komfortowo usiądzie kilka osób. Jednak gdy w grę wchodzi przyjmowanie gości na dłuższy czas, niezbędne okazuje się zapewnienie im noclegu. Co zrobić, jeśli nie dysponujemy żadnym pokojem przeznaczonym na takie okazje? Ustawić w salonie sofę z funkcją spania.

 

Zwróćmy uwagę na to, czy wybrana kanapa jest komfortowa w użytku 

Najważniejszym aspektem wyboru mebla do snu jest jego wygoda. Przecież zarówno my, jak i nasi goście, chcemy na niej po prostu wypocząć. Zastanówmy się więc, jak często sofa będzie meblem do siedzenia, a kiedy stanie się komfortowym łóżkiem. Jeżeli przez większość czasu ma ona służyć przede wszystkim jako strefa relaksu po pracy, sprawdźmy solidność oparcia i to, jak wypoczywa się na niej w pozycji siedzącej. Natomiast gdy nie posiadamy sypialni, a sofa z funkcją spania jest przeznaczona do codziennego nocnego wypoczynku, trzeba pokusić się o dokładne zbadanie materaca. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku wybór kanapy ze sprężynami kieszeniowymi, które cechuje wysoka trwałość i odporność na odkształcenia. Warto także przekonać się, jak dużą powierzchnię snu mamy do dyspozycji, a także zapytać o jej twardość. Wbrew pozorom na miękkim materacu śpi się gorzej, niż na twardym. 


Zorientujmy się, czy łatwo można rozłożyć upatrzoną sofę 

Nie chodzi o to, żeby w trakcie wycieczki do sklepu meblowego rozkładać każdą kanapę po kolei. Na początku trzeba dowiedzieć się, jaki tryb rozkładania funkcjonuje w upatrzonej sofie. Specjaliści wyróżniają kilka jego typów: 

- DL, czyli wysuwana powierzchnia siedząca, do której dołącza się oparcie położone na płasko, 

- Delfin, stosowany w narożnikach, polegający na wysunięciu wózka spod kanapy i podciągnięcia do góry znajdującego się w nim materaca, 

- Klik-klak, spotykany w klasycznych wersalkach, w którym wystarczy podciągnąć siedzisko do oparcia, aż usłyszymy charakterystyczny odgłos, 

- Wózek, przekształcający sofę w łoże z wysokim oparciem. Wyciągamy siedzenie w przód, dokładamy leżący pod spodem materac i gotowe. 

- System belgijski, łudząco podobny do poprzedniego. Różnica polega na tym, że uzyskane łóżko nie posiada pojemnika na pościel. 


Dobrym ruchem jest kilkukrotne rozłożenie i złożenie wybranego modelu, by przekonać się, czy z łatwością można sobie z nim poradzić. Przy okazji zorientujmy się, jakim materiałem obita jest sofa. Doskonałym wyborem będą te z nieco bardziej szorstkich tkanin, jak modele dostępne w sklepie Meble Expert. Są łatwe w czyszczeniu i w odróżnieniu od skórzanej sofy nie ryzykujemy, że zsuniemy się z nich podczas snu.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze