Sierakowski Triathlon z udziałem czworonoga

30.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #sport   #triathlon   #pies   #kolarz   #sieraków   

Do nietypowej i zarazem groźnej sytuacji doszło w niedzielę podczas zabezpieczenia Triathlonu w Sierakowie. Szybka reakcja policjanta drogówki uchroniła przed karambolem kolarzy, którzy pokonywali trasę podczas zawodów. Policjant zaopiekował się błąkającym się po trasie psem. Po kilku godzinach odnaleziono jego właścicielkę.

 

W sobotę i niedzielę policjanci z Sierakowa i Międzychodu zabezpieczali imprezę sportową Triathlon Sieraków 2017. Do głównych zadań mundurowych i niemundurowych było zabezpieczenie przy współudziale innych służb tras biegowych i rowerowych.

W niedzielę, podczas zawodów, w rejonie ośrodków wypoczynkowych w Sierakowie, policjant drogówki otrzymał informację o błąkającym się po trasie wyścigu kolarskiego psie. Przy pomocy kibiców udało się go schwytać. Gdyby wbiegł na drogę w czasie przejazdu kolarzy mogłoby być groźnie. Opiekę nad nim przejął funkcjonariusz.

Po kilku godzinach udało się ustalić właścicielkę psa, który wydostał się z tymczasowego ogrodzenia. Podczas poszukiwania właściciela policjant wspólnie ze strażakami napoił i nakarmił czworonoga.

Pies posiadał obrożę z tabliczką i numerem telefonu lecz był to numer do weterynarza sprawującego opiekę weterynaryjną. Policjanci apelują do właścicieli, szczególnie tych wyjeżdżających na wakacje, by czworonogi na tabliczkach posiadały także numer telefonu do właściciela, co z pewnością skróci czas jego poszukiwania w razie zagubienia się czworonoga.

 

To może Cię także zainteresować:
Czy to strażak czy przebieraniec?
Kupili auto i je rozbili
Łupem padły elektronarzędzia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze