Śledczy z Sierakowa zatrzymali włamywaczy

08.02.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #sieraków   

Policjanci z Komisariatu Policji w Sierakowie zatrzymali dwóch siedemnastolatków podejrzanych o włamanie. Zatrzymani odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za które to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę o godzinie 17.40 dyżurny międzychodzkiej komendy przyjął zgłoszenie o dokonanym włamaniu do domku letniskowego w m. Tuchola gm. Sieraków. Włamywacze z pomieszczenia gospodarczego ukradli elektronarzędzia. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę blisko 700 złotych.

Sierakowscy śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, że włamywacze dysponowali osobowym oplem. Rozpoczęły się poszukiwania auta.

W niedzielę, na jednej z ulic Sierakowa policjanci zobaczyli opisywany pojazd. Wewnątrz znajdowały sie przedmioty, które pochodziły z kradzieży.

Kryminalnym nie sprawiło już trudności w ustaleniu użytkownika samochodu. Policjanci pojawili się przed domem włamywacza. Na ich widok próbował salwować się ucieczką przez okno, a za nim kolega, współtowarzysz włamania.

Po krótkim pościgu rabusie mieli już kajdanki na rękach. Zatrzymani, to dwaj siedemnastolatkowie, są mieszkańcami Sierakowa, jeden z nich już wcześniej popadł w konflikt z prawem.

W poniedziałek (6.02) śledczy przesłuchali złodziejaszków przedstawiając im zarzut kradzieży z włamaniem, za popełnienie którego grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Skradzione przedmioty wróciły do prawowitego właściciela.

 

To może Cię także zainteresować:
Sieraków: Powiatowe Obchody 99 Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Skuterem wieźli "maryśkę"
Sieraków: 26 Finał WOŚP

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze