Strażacy apelują -"Uważajmy na kruchy lód"

25.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #lód   #jezioro   #pomoc   #międzychód   

Strażacy znów interweniowali na topniejącym lodzie zbiornika wodnego.

 

W środowe popołudnie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, z którego wynikało, że niedaleko pomostu na Jeziorze Miejskim w Międzychodzie znajduje się chłopiec, który nie może wrócić na ląd.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy zastały chłopca, pod którym załamał się lód. Przebywał on w wodzie kilka metrów od brzegu i trzymał się wystającej gałęzi. Strażacy w specjalnym zabezpieczeniu udali się po poszkodowanego i ewakuowali go na ląd, gdzie udzielali mu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

W działaniach udział wzięły dwa zastępy z JRG Międzychód, ZRM oraz Policja.

 

Przypominamy: od kilku dni na naszym terenie temperatura powietrza utrzymuje się na plusie. Lód pokrywający akweny, zbiorniki wodne jest już bardzo kruchy. Nie wchodź na lód! Nie ryzykuj zdrowiem i życiem!

 

 

To może Cię także zainteresować:
Zbiórka krwi w Sierakowie
Niespokojny czwartek na drogach powiatu międzychodzkiego
Wypadek drogowy w Sierakowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: Opracowanie: Wydział ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych Zdjęcia: JRG Międzychód

Komentarze