Tragiczny pożar budynku w Międzychodzie

10.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #dom   #tragedia   #międzychód   

Wtorkowy poranek okazał się bardzo tragiczny, ze względu na zdarzenie, do którego doszło w jednym z budynków przy ul. Strzeleckiej w Międzychodzie.

 

Kilka minut przed godziną szóstą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar, którym objęta była klatka schodowa oraz część poddasza. 9 osób ewakuowało się z budynku przed przybyciem straży. Podczas działań strażacy odnaleźli na poddaszu 3 nieprzytomne osoby, które zostały ewakuowane na zewnątrz. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził ich zgon. 

W działaniach udział wzięło 13 zastępów. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie.

Okoliczności zdarzenie wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szamotułach.


To może Cię także zainteresować:
Niespokojny czwartek na drogach powiatu międzychodzkiego
Strażacy apelują -"Uważajmy na kruchy lód"
Wypadek drogowy w Sierakowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Międzychodzie / zdjęcia: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Komentarze