Twoje ciśnienie pod kontrolą! Omawiamy typy ciśnieniomierzy

17.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Ciśnienie krwi w tętnicach zależy od dziesiątek różnych czynników. Wśród nich wymienić trzeba wiek, płeć i styl życia, choć wartości zmieniają się też wraz z porą dnia, ilością wypitych kaw czy wypalonych papierosów. Regularne pomiary ciśnienia mogą uchronić nas przed wieloma chorobami, a czasem nawet uratować życie. Dziś skupimy się na ciśnieniomierzach, czyli urządzeniach, które każdy powinien mieć w domu. Zapraszamy do lektury!

 

Ciśnieniomierz automatyczny i półautomatyczny – dla kogo?

Jeszcze do niedawna mierzenie ciśnienia przeprowadzało się najczęściej z użyciem aparatu zegarowego. Należało go ręcznie napompować, a następnie obserwować wskazówki manometru, sprawdzając tętno za pomocą stetoskopu. Dziś urządzenie tego typu zostało ulepszone o system oscylometryczny i cyfrowy wyświetlacz. Tzw. ciśnieniomierz półautomatyczny jest stosowany głównie przez lekarzy, którzy potrafią odpowiednio kalibrować sprzęt i precyzyjnie odczytywać pomiary. Dla amatorów w tym zakresie, czyli osób bez wykształcenia medycznego, dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się ciśnieniomierz automatyczny, zwany również elektronicznym. Jest to nowoczesne urządzenie, którego obsługa dla nikogo nie będzie problematyczna. Ten aparat do pomiaru ciśnienia sam dokonuje szybkiego pomiaru, a potem wyświetla wynik z najwyższą dokładnością. Niektóre modele są wzbogacone o funkcje głosowe, idealne dla osób starszych, które mają kłopoty ze wzrokiem. 


Aparat ciśnieniowy naramienny i nadgarstkowy – który lepszy? 

Ciśnieniomierz  nadgarstkowy posiada rękaw, który zakłada się na nadgarstek. To bardzo wygodne, gdyż nie wymaga odkrywania ramion. Takie urządzenie znajduje zastosowanie u osób, które często mierzą ciśnienie, w tym również poza domem – w podróży lub w pracy. Doceniają je także osoby otyłe, często mające kłopot z założeniem mankietu na ramię, co jest koniecznością w przypadku ciśnieniomierza naramiennego. Ten model aparatu jest z kolei najpopularniejszy, jeśli chodzi o urządzenia do samodzielnej diagnostyki. Rękaw zaciska się na ramieniu, przez co otrzymuje się precyzyjny i wiarygodny wynik. Coraz więcej ciśnieniomierzy tego rodzaju ma wbudowaną pamięć, pozwalającą zapisać nawet kilkaset ostatnich pomiarów. Możliwość porównywania wyników ułatwia użytkownikowi kontrolę ciśnienia, a co za tym idzie, stanu swojego zdrowia. 

Wybierając ciśnieniomierz, warto sprawdzić ofertę sklepów medycznych. Jednym z miejsc, gdzie można znaleźć duży wybór aparatów do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi, jest MegaMedic. Na stronie internetowej sklepu udostępniono szeroki asortyment, obejmujący zarówno ciśnieniomierze elektroniczne, manualne, naramienne i nadgarstkowe. Doradcy MegaMedic służą pomocą w wyborze najlepszego sprzętu, doradzając Klientom szukającym urządzeń do diagnostyki w domowym zaciszu. Ty też nie zwlekaj i już teraz zapoznaj się z rodzajami ciśnieniomierzy, które można kupić w atrakcyjnych cenach. Taki aparat powinien się znaleźć w każdym domu, nie tylko tym zamieszkałym przez seniorów, ale również przez osoby młode, prowadzące aktywny tryb życia. Miej swoje zdrowie pod kontrolą!


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze