Udany historyczny debiut piłkarek

13.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #piłkarki   #międzychód   

SKS WARTA ŚREM - AP WARTA ''GIRLS'' MIĘDZYCHÓD 1:5 (1:2)

ZWYCIĘSKI HISTORYCZNY DEBIUT ZA NAMI!

 

Bramki: Ewelina Karbowska 18' - dla naszego zespołu Natalia Kurzyńska 6' Natalia Helak 28' Małgorzata Gałężewska 55' 62' Amelia Szczepańska 76'

Młode piłkarki AP Warty Girls Międzychód, debiutujące w rozgrywkach III-ligi Wlkp, zasłużenie sięgnęły po komplet punktów, będąc piłkarsko lepszym zespołem od gospodyń. Był to historyczny moment, ponieważ, nigdy w naszym regionie nie było piłkarskiej drużyny kobiet. Trenerem zespołu jest Mariusz Ratajczak, którego wspiera tr.Mateusz Grzela, obaj trenerzy, to pomysłodawcy utworzenia półtora roku temu, sekcji kobiet, która liczy już 32 zawodniczki, podzielone na dwie grupy starszą i młodszą. Są to zawodniczki nie tylko z Międzychodu, a także z Chrzypska Wlk, Lewiczynka, Łowynia czy też z pod sierakowskiej Grobi. Czekamy na kolejne.

Oto skład zespołu Warty, który przeszedł już teraz do historii: Julia Trocha, Wiktoria Chmielewska, Julia Bronikowska, Julia Kamyszek, Julia Bronikowska, Julia Kurzyńska, Małgorzata Gałężewska, Natalia Helak, Natalia Kurzyńska, Adrianna Skrzypczak, Natalia Kliks, Nikol Tomala, Alicja Czaprańska, Fabien Tomala i Paulina Wolf. Oprócz w/w zawodniczek w kadrze pierwszego zespołu są także Julia Knopp, Amelia Szczepańska, Klaudia Korpik, Dominika Ptaszyńska, Iga Piaskowska i Zuzanna Wolf, a niebawem do kadry gr.starszej dołączą kolejne min. Zosia Gromadecka, Klaudia Mania czy Sandra Triebs.

Kolejny mecz, zespół naszych dziewcząt rozegra w najbliższą sobotę 16.09.2017 o godz.11 na stadionie miejskim w Międzychodzie, a rywalem będzie zespół Sokoła Pniewy, także debiutant w tych rozgrywkach. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich kibiców na to spotkanie, które będzie pierwszym ,historycznym meczem piłkarskim kobiet, z udziałem naszych dziewcząt dla naszego klubu, powiatu i miasta.

 

To może Cię także zainteresować:
Odprawa służbowa policjantów KPP w Międzychodzie
Otwarcie sali sportowej przy SP nr 1 w Międzychodzie
Festiwal Piosenki Świątecznej w wykonaniu przedszkolaków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze