Warsztaty z zakresu ratownictwa na lodzie

13.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #ćwiczenia   #zima   #woda   #lód   #sieraków   

Korzystając z zimowej aury oraz lodu na akwenach wodnych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie w dniu 11 lutego 2018r. w miejscowości Lutom na jeziorze Bragant zorganizowali i przeprowadzili warsztaty doskonalące w zakresie „Bezpieczeństwa prowadzenia działań ratowniczych na obszarach zalodzonych” skierowane do jednostek OSP z KSRG, realizujących działania z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym oraz innych jednostek wyposażonych w sprzęt do ratownictwa lodowego. W warsztatach łącznie uczestniczyło ok.60-ciu strażaków z powiatu międzychodzkiego. Celem szkolenia była realizacja zajęć teoretycznych i praktycznych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa podczas działań ratowniczych na obszarach zalodzonych oraz praktyczne ćwiczenie technik ratowniczych umożliwiających ewakuację osób poszkodowanych z pokrywy lodowej i wody. Przypomniano także procedury postępowania z osobami przebywającymi w zimnej wodzie i stanie hipotermii.

 

Po zakończeniu i omówieniu szkolenia wszyscy strażacy z uwagi na chłód mogli napić się gorącej herbaty (którą zorganizował sołtys Lutomia), usmażyć sobie kiełbasę i ogrzać się przy ognisku. Warsztaty wizytował Komendant Powiatowy PSP w Międzychodzie – mł. bryg. Mariusz Trajnowski. Ćwiczeniom przyglądali się też druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Kwilcza oraz Prezes Zarządu Powiatowego Oddziału ZOSP RP dh. Stefan Lubik.

Podczas podsumowania warsztatów przekazano wszystkim ćwiczącym informację o możliwości składania wniosków na sprzęt ratowniczy dla strażaków OSP w ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości oraz fundacji Orlen - Dar Serca.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzenie ciężarówek w Luboszu
"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Kolejna tragedia na Jeziorze Miejskim w Międzychodzie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Opracowanie i zdjęcia: st. asp. Paweł Piaskowski

Komentarze