Warsztaty z zakresu ratownictwa wodnego

02.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #woda   #ćwiczenia   #rzeka   #sieraków   

27 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 na rzece Warcie w Sierakowie rozpoczęły się warsztaty z zakresu ratownictwa wodnego pod kryptonimem „RZEKA 2019”, w których udział wzięli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Międzychodzie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu międzychodzkiego, które posiadają na swoim wyposażeniu łodzie.

 

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie zasad bezpieczeństwa podczas działań ratowniczych, podejmowanie osób znajdujących się w wodzie, obsługę łodzi z napędem silnikowym i wiosłowym, wykorzystanie alternatywnych technik i sprzętu podczas działań na wodzie, organizację łączności, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom podtopionym lub wychłodzonym oraz organizacji zaplecza logistycznego dla grup wodno-nurkowych.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymano czyścicieli myjni samochodowych
Duży pożar zboża w Tuczępach
Podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Opracowanie i zdjęcia: st. asp. Paweł Piaskowski

Komentarze