Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

15.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#spotkanie   #urząd   #rolnik   #międzychód   

W dniu 14 lutego 2018 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe z rolnikami pod hasłem „WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI”.

 

Akcja zorganizowana została pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego. Celem spotkań organizowanych na terenie województwa wielkopolskiego jest przybliżenie wiedzy o nowoczesnym rolnictwie. W szkoleniu poruszono również problematykę bezpieczeństwa pożarowego na obszarach wiejskich.

Międzychodzką straż pożarną reprezentowali: mł. bryg. Mariusz Trajnowski – Komendant Powiatowy PSP w Międzychodzie oraz st. kpt. Jacek Milert – Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej.

W czasie spotkania, również w ramach akcji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, strażacy omówili zagadnienia prewencyjne istotne dla bezpieczeństwa pożarowego gospodarstw rolnych. Prelekcja poparta została prezentacją multimedialną. W ramach kompetencji PSP zreferowane zostały następujące zagadnienia: podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego, postępowanie na wypadek pożarów w gospodarstwach rolnych, najczęstsze przyczyny powstawania pożarów i miejscowych zagrożeń na terenach wiejskich. Omówiono także zagadnienia związane z szeroko pojętą profilaktyką przeciwpożarową w rolnictwie. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem rolników. Należy zauważyć, że działania prewencyjne strażaków wpływają na wyobraźnię uczestników, co w konsekwencji powinno mieć wpływ na podniesienie ogólnopojętej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: III Nadwarciańskie Święto Pieśni
Międzychód: Święto Pszczoły i Obchody Święta Matki Boskiej Zielnej
Międzychód: Dzień Wojska Polskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Opracowanie i zdjęcia: st. asp. Paweł Piaskowski

Komentarze