Wybuch gazu w Sierakowie

12.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #wybuch gazu   #gaz   #sieraków   

W dniu 11 lipca 2017 r. w miejscowości Sieraków doszło do wybuchu gazu propan – butan, który uwolnił się w jednym z mieszkań przy ul. Chrobrego.

 

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli strażacy z OSP Sieraków, ponieważ budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie strażnicy. Wokół budynku w promieniu kilkunastu metrów strażacy zastali elementy rozerwanych okien i drzwi, w szczególności szklane odłamki. Osoby postronne próbowały ewakuować poszkodowanych w wyniku wybuchu mieszkańców. Strażacy bezzwłocznie przystąpili do ewakuacji wszystkich osób z budynku. Łącznie ewakuowano dwanaście osób. Dwóm osobom na miejscu zdarzenia ZRM udzielił pomocy medycznej, osoby te przewiezione zostały do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie mł.bryg. Roman Grzebieta oraz Burmistrz Sierakowa, którzy ustalili zasady pomocy poszkodowanym mieszkańcom budynku.Powiadomiono także Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nie dopuścił do użytkowania dwóch z ośmiu mieszkań. Uszkodzone elementy konstrukcji budynku zostały zabezpieczone (postemplowane) przez ratowników. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję pozostali mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań.

 

To może Cię także zainteresować:
Mieszkańcy ujęli, a policjanci zatrzymali włamywacza
"Szlachetna Paczka" strażacy też mają swój wkład w akcję
Bezpieczeństwo nad wodą podczas ferii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Zdjęcia: KP PSP Międzychód Opracował:mł.kpt.Marcin Piechocki

Komentarze