Wygodny i kompaktowy wózek dziecięcy? To możliwe! Dowiedz się, jak go wybrać

28.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Oczekiwanie na dziecko to jeden z najpiękniejszych etapów w życiu rodziny. Przyszli rodzice chętnie dzielą się ze sobą i z otoczeniem swoim szczęściem, ale nierzadko sen z powiek spędzają im kwestie organizacyjne. Jedną z nich jest obawa, że wybrany wózek okaże się niewygodny, nieporęczny i będzie zabierał dużo miejsca. Sprawa nabiera dużej wagi zwłaszcza w przypadku, gdy do dyspozycji jest małe mieszkanie i miejski, nieduży samochód. Czy jednak trzeba je od razu wymieniać? Niekoniecznie. Wystarczy, że dobrze dopasujesz wózek do swoich potrzeb i stylu życia.

 

Zastanów się, jak wygląda Twoja codzienność. Wózek będzie Ci w niej towarzyszył 

Jeżeli mieszkasz na wsi, w domu jednorodzinnym, a na spacery będziesz chodzić po leśnych lub polnych drogach, nie ma problemu – śmiało możesz inwestować w duży, ciężki pojazd, który poradzi sobie z nierównościami terenu. Schody zaczynają się (dosłownie i w przenośni), kiedy Twoim miejscem zamieszkania jest blok w centrum miasta, a Ty na co dzień poruszasz się komunikacją miejską. Wtedy ogromne znaczenie ma nie tylko waga wózka, ale również jego wymiary. Musi bowiem zmieścić się w autobusie czy tramwaju, na wąskich chodnikach i w alejkach sklepowych. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się lekki model z kołami nie do przebicia, taki jak Cybex Balios S ze sklepu internetowego 3 Kiwi. Jego wymiary pozwalają na swobodne manewrowanie w mieście, a niska waga umożliwia wnoszenie po schodach, gdy w bloku nie ma windy. 


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego wózka dziecięcego?

Już w sklepie z artykułami dla dzieci możesz spokojnie przyjrzeć się dostępnym modelom i ocenić, jak będą się sprawdzać. Jeśli chcesz, żeby pojazd Twojego dziecka był poręczny i funkcjonalny, przetestuj go przed zakupem. Jak to zrobić? 

- Przypatrz się wymiarom wózka. Zwykle to największe modele najbardziej przyciągają wzrok, ale w małym mieszkaniu czy niewielkim samochodzie mogą po prostu przeszkadzać. Zobacz, jak prezentuje się rozłożony i złożony pojazd, a następnie oceń, czy odpowiada Twoim potrzebom. 

- Skorzystaj z mechanizmu składania. Będziesz się nim często posiłkować, dlatego powinien być intuicyjny i prosty. Niektóre modele ze sklepu 3 Kiwi posiadają opcję złożenia gondoli na płasko – to pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. 

- Zmierz rozstaw kół. Nie musisz mieć do tego krawieckiej miarki: po prostu przejedź się nim po sklepie, pokonując szersze i węższe alejki. Im mniejszy rozstaw osi, tym zgrabniejszy wózek. Masz więc gwarancję, że nie będzie sprawiał problemu nawet na wąskich chodnikach. 

Zanim wybierzesz się na zakupy, sprawdź wymiary bagażnika samochodu, szerokość windy czy klatki schodowej, a także korytarza w mieszkaniu. Zapisz wszystkie wartości na kartce i miej ją ze sobą na zakupach. To ułatwi Ci podjęcie decyzji, a dodatkowo unikniesz kupna zbyt szerokiego wózka.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze