Wzmożone działania Policji

09.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prędkość   #powiat międzychodzki   

Zbliża się kolejny w tym roku długi weekend. W dniach od 11 - 15 sierpnia policjanci w całej Polsce będą czuwali nad bezpieczeństwem osób, zwłaszcza tych, którzy postanowią ten czas spędzić na podróżowaniu. Więcej policjantów będzie na szlakach komunikacyjnych prowadzących do miejscowości wypoczynkowych jak i na pozostałych drogach. Funkcjonariusze będą zwracali uwagę na wykroczenia będące najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, zaś ich sprawcy będą bezwzględnie represjonowani w myśl zasady "Zero tolerancji"

 

Nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to najczęstsze przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń na polskich drogach. Czy zbliżający się długi weekend będzie kolejnym, który potwierdzi tą tendencję ? Zależy to tylko od zachowań uczestników ruchu drogowego. Na drogach na pewno będzie bardzo dużo pojazdów, co znacznie zwiększy natężenie ruchu. Zaplanujmy więc swój wyjazd i powrót w taki sposób, aby uniknąć tłoku na drodze. Pamiętajmy też o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego - motocyklistach, rowerzystach i pieszych. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg. Nikt na drodze nie jest sam - bądźmy więc dla siebie partnerami, a nie agresorami. Nasze zachowanie na drodze i kultura jazdy sprawią, że szczęśliwie dojedziemy do celu, a później wrócimy do domu.

Policjanci w całej Polsce będą zwracali uwagę na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Badany będzie stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Kierowcy popełniający wykroczenia mogą sie spodziewać represji w myśl zasady "Zero tolerancji dla piratów drogowych". Najbardziej dotkliwym może okazać się zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci zatrzymali sklepowych rabusiów
Kraksa trzech aut w Sierakowie
Zasłabnięcie przyczyną wypadku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze