Zdarzenia drogowe z udziałem maszyn rolniczych

12.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #auto   #kombajn   #ciągnik   #międzychód   #chrzypsko wielkie   

10 lipca br. w powiecie międzychodzkim miały miejsce dwa zdarzenia drogowe z udziałem maszyn rolniczych. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie przez osoby kierujące takimi maszynami.

 

Na drodze lokalnej prowadzącej w kierunku Zatomia Starego doszło do zderzenia kombajnu zbożowego z samochodem osobowym. Do kolizji doszło 10 lipca br. około godziny 15-ej podczas wymijania. Kierowca samochodu osobowego najprawdopodobniej jadąc za szybko na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do bocznego zderzenia z maszyną z zamontowanym z przodu urządzeniem tnącym (hederem). Mężczyzna z auta trafił na obserwację do szpitala.

Sprawca tego zdarzenia, kierowca osobówki został ukarany mandatem karnym, którym to również został ukarany operator maszyny rolniczej. Kierowcy byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia tym razem z udziałem ciągnika rolniczego doszło również 10 lipca br., o godzinie 19.30 w m. Mylin gmina Chrzypsko Wielkie. Kierowca ciągnika rolniczego podczas skrętu w lewo nie ustąpił jadącemu z przeciwnej strony pierwszeństwa przejazdu motocykliście. W wyniku tego manewru motocyklista oraz jego pasażerka uderzyli w balot słomy, który był transportowany na przednim wysięgniku. Pasażerka motocykla została przewieziona do szpitala. Doznała niegroźnych obrażeń ciała.

Kierujący ciągnikiem rolniczym, 66-letni mieszkaniec Mylina został ukarany mandatem karnym.

Operator ciągnika i motocyklista byli trzeźwi.

Okres żniw na polskich wsiach jest okresem wytężonej pracy na polach oraz zwiększony jest ruch maszyn rolniczych na drogach. W tym czasie może dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do rolników o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas transportu płodów rolnych, przemieszczania się maszynami rolniczymi oraz w trakcie wykonywania prac polowych, w których zazwyczaj pomagają dzieci i młodzież.

 

To może Cię także zainteresować:
"Szlachetna Paczka" strażacy też mają swój wkład w akcję
Wspólnie dla wielkopolskiej wsi
Bezpieczeństwo nad wodą podczas ferii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze