Zdarzenia na zbiornikach wodnych

22.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#jezioro   #lód   #kra   #straż   #pomoc   #kwilcz   

Od kilku dni na terenie powiatu międzychodzkiego notowana jest dodatnia temperatura powietrza w dzień. Zamarznięte dotąd akweny, zbiorniki wodne topnieją.

 

W piątek 19 lutego 2021 roku po godz. 9:00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o tym, że na Jeziorze Młyńskim w Prusimiu na krze lodu przebywają dwie osoby. Po dojeździe jednostek straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano dwóch wędkarzy na tafli jeziora. Jak okazało się nie potrzebowały wsparcia jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Dzień wcześniej podobna sytuacja miała miejsce na Jeziorze Miejskim w Międzychodzie.

Od kilku dni na terenie powiatu międzychodzkiego panuje dodatnia temperatura powietrza. Zamarznięte zbiorniki wodne topnieją. 

Jeśli już znajdziemy się w sytuacji, kiedy faktycznie potrzebna jest pomoc pamiętajmy, że przed przybyciem straży pożarnej na miejsce zdarzenia możemy podjąć próbę ratowania osoby poszkodowanej. NIE WCHODŹ NA LÓD! Staraj się dowołać osobę, pod którą załamał się lód, nawiązując z nią kontakt z brzegu. Jeśli jest taka możliwość spróbuj podać gałąź, linkę, szalik - coś, przy pomocy czego osoba będzie mogła wydostać się na brzeg. Nigdy nie podawaj bezpośrednio dłoni, ręki poszkodowanemu, ponieważ osoba ta będąca w szoku może wciągnąć Cię do zbiornika.

 

To może Cię także zainteresować:
Zbiórka krwi w Sierakowie
Niespokojny czwartek na drogach powiatu międzychodzkiego
Strażacy apelują -"Uważajmy na kruchy lód"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Międzychodzie / Opracowanie: Wydział ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych Zdjęcia: Wydział ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych

Komentarze