Zmiana organizacji w ruchu drogowym w Międzychodzie

27.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zmiana organizacji ruchu   #międzychód   

W dniu 26 marca 2019 r. wprowadzona została zmiana organizacji ruchu drogowego, na parkingu zlokalizowanym pomiędzy ul. 17 Stycznia, a budynkiem Starostwa Powiatowego w Międzychodzie. Zmiana polega głównie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na drodze manewrowej tego parkingu.

 

Od dnia 26 marca pojazdy w tym miejscu będą mogły przemieszczać się wyłącznie od marketu Biedronka w kierunku ul. Składowej. Przy skrzyżowaniu z tą ulicą, ustawiony zostanie znak „zakaz wjazdu” uniemożliwiający wjazd na parking od strony ul. Składowej. Ponadto po prawej stronie jezdni manewrowej zostanie ustawiony zakaz postoju, uniemożliwiający zatrzymanie pojazdów na jezdni na czas dłuższy niż 1 minuta. Powyższe zmiany wynikają z potrzeby uregulowania ruchu pojazdów na parkingu, którego szerokość jest zdecydowanie niewystarczająca do poprawnego wytyczenia dwukierunkowej jezdni manewrowej. Dotychczasowa organizacja ruchu, dopuszczała postój pojazdów w każdym miejscu, co generowało liczne utrudnienia dla kierujących, a w niektórych przypadkach – uniemożliwiało przejazd.

W ramach zmiany organizacji ruchu planuje się ponadto likwidację miejsca niebezpiecznego – zjazdu na ul. 17 Stycznia przy markecie Biedronka. Ze względu na bliskość budynku, kierujący pojazdami w tym miejscu nie posiadają jakiejkolwiek widoczności z lewego kierunku, co prowokuje powstawanie bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Od dnia 26 marca 2019 r. wyjazd z terenu Starostwa na ul. 17 Stycznia w tym miejscu będzie zabroniony znakiem B-2 „zakaz wjazdu”. Kierujący pojazdami, chcący dojechać do ww. ulicy, będą zobowiązani dojechać do ul. Składowej (przez wyżej opisany parking) i za jej pośrednictwem włączyć się do ruchu na ul. 17 Stycznia. 

Trzecim i ostatnim elementem zmiany organizacji ruchu jest wytyczenie miejsc parkingowych na wyżej opisanym parkingu. Planuje się wyznaczenie standardowych 10 stanowisk plus jednego dla osób niepełnosprawnych.


To może Cię także zainteresować:
XVII Konkurs Przyrodniczo-Sportowy
Strażacy z Wielkopolski na PGE Narodowy
2 mln złotych dofinansowania na termomodernizację

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatmiedzychodzki.pl | foto: powiatmiedzychodzki.pl

Komentarze